MyNet SON DAKİKA

Dikkat çeken magazin haberleri Mynet'te

TRT HABER MANŞETLER

SON DAKİKA HABERLERİ

KAMUHABER SON DAKİKA

AJANS KAMU HABER

1 Ağustos 2016 Pazartesi

Cuma Günü Kutlama Mesajı için 

Resimli kısa ve özlü cuma sözleri.

Allah’ım! Bizlere faydalı ilim, helal ve bereketli kazanç, hayırlı, sağlıklı bir ömür ihsan eyle. Sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa’nın Senden istediği bütün hayırları biz de istiyoruz, lütfeyle! Efendimizin sığındığı bütün şerlerden bizde san sığınıyoruz, muhafaza eyle. Allah’ım! Amin. Hayırlı Cumalar.


Cumanız mübarek olsunAllah’ım! Ahirette de Kevser Havzı’ndan içmeyi, beratımızı sağ elimize alarak Sıratı kolayca geçmeyi, sevdiklerimizle birlikte cennetine girmeyi bizlere nasip ve müyesser eyle. Hayırlı Cumalar.Cuma mesajları


Allah’ım! Hastalarımıza şifa, maddî ve manevî dertlerimize deva, ruhlarımıza gıda, akıllarımıza ziya eyle. Amin. Hayırlı Cumalar.


* * * * *


Yâ Rabbe’l-Âlemin! Bizleri İslâm’ın ve Kur’an’ın yolundan ayırma! Kur’an’ı; kalplerimizin gıdası, ruhlarımızın şifası, kabirlerimizin ziyası, maddî ve manevî dertlerimizin devası eyle Allah’ım! Amin Hayırlı Cumalar.


* * * * *


Kalplerimizi doğruluktan, haktan ve hakikatten ayırma! Hata, kusur ve aşırılıklarımızdan dolayı Sen bizleri yakma Allah’ım! Amin Hayırlı Cumalar.


* * * * *


Rabbimiz! Gönlümüzü Kur’an’ın nuru ile aydınlat, Sen bizleri Peygamber Efendimize lâyık ümmet eyle, yolunda ve sünnetinde daim ve kaim eyle. O’nun ahlâkıyla ahlakımızı tezyin eyle, sevgisine lâyık eyle, şefaatine mazhar eyle Allah’ım! Mahşer gününde Efendimizin “Hamd Sancağı” altında toplanmayı, Cennet-i Ala’da O’na komşu olmayı cümlemize nasip eyle Allah’ım!* * * * *


Efendimiz asırlar önce biz müminleri “kardeşlerim” diyerek şereflendirmişti. Onun kardeşliğine layık olabilmeyi, bu sorumluluğu hakkıyla taşıyabilmeyi bizlere nasip eyle Allah’ım!* * * * *

Yâ Rabbi! Bizleri nimetlerine şükreden, takdirine rıza gösteren, belâ ve musibetlere sabreden, korktuklarından emin,umduklarına nâil olan bahtiyar kullarından eyle Allah’ım!


* * * * *


Ya Rabbi! Sana inandık, sana güvendik, sana tevekkül ettik. Bizleri sensiz, sahipsiz, inayetsiz bırakma! Bize lütfettiğin hidayetten sonra kalplerimizi saptırma! Bizi sırât-ı müstakiminden ayırma! Rabbimiz! Bize rahmetinle muamele eyle! Her türlü inkârcı ve münafığa karşı bize yardım et! Bizleri onlar karşısında küçük düşürme! Amin


* * * * *


Yüce Allah’ım! Bizlere hayırlı işler, helâl ve bereketli kazançlar nasip eyle! Yuvalarımıza, aile ocağımıza mutluluk, huzur ve saadetler ihsan eyle! Bizlere; Allaha ve Peygambere itaat eden, ana ve babasına hürmet eden, insanlığa hizmet eden hayırlı evlatlar ve nesiller bahşeyle. Amin


* * * * *


Allah’ım! Evlatlarımızın kalplerini iman nuru ile aydınlat. Yavrularımıza, hayırlı kısmetler, başarı, huzur, bereket ve sağlık içinde bir ömür lütfeyle! Onları her türlü kötülüklerden ve zararlı alışkanlıklardan muhafaza eyle. Amin Hayırlı Cumalar.


* * * * *


Yâ Erhame’r-Rahimin! Ey kimsesizlerin kimsesi, gariplerin sığınağı Yüce Allah’ım! Yetimleri, öksüzleri, garipleri, kimsesizleri mahzun ve boynu bükük bırakma!Onlara yardım elini uzatacak müşfik ve hayır sahibi kullarını eksik etme! Bizleri de merhamet ve cömertlikte yarışan kullarından eyle Allah’ım! Hayırlı Cumalar.


* * * * *


“Allah’ım, seni zikretmek, sana şükretmek ve sana güzelce ibadet etmek için bana yardım et!” Ebû Dâvûd Amin. Hayırlı Cumalar


* * * * *


Allah katında amellerin en sevimlisi, az da olsa devamlı olanıdır. Buhari. Rabbim bizleri amellerini zamanında ifa eden kullarından eylesin. amin. Hayırlı Cumalar.


* * * * *


“Bu Kur’an, bizim indirdiğimiz bereket kaynağı bir kitaptır. Ona uyun ve Allah’a karşı gelmekten sakının ki size merhamet edilsin.” En’âm, 6/155.


* * * * *


Peygamberimiz (s.a.s) de şöyle buyuruyor: “Şüphesiz Allah, Kur’an ile bazı toplulukları yüceltir, bazılarını da alçaltır.” Müslim


* * * * *


Bizlere sağlam ve sarsılmaz bir iman ve güzel ahlak ihsan eyle. İbadetlerimizi hakkıyla yapabilmeyi nasip ve müyesser eyle.


* * * * *


Yâ Rabbi! Nefislerimizin bitmez tükenmez kötü arzu ve isteklerinden, heva ve heveslerimizin peşinde koşmaktan, şeytanın vesvese ve şerrinden; bizleri bildiğimiz bilmediğimiz bütün yarattıklarının şerrinden emin ve muhafaza eyle Allah’ım!


* * * * *


Bizleri sevdiğin kullar zümresine dahil eyle Allah’ım. Seni sevmeyi, Seni sevenleri sevmeyi, sevgine ulaştıran amelleri yapmayı niyaz ediyoruz lütfeyle Allah’ım!


* * * * *
Önceki
Sonraki Kayıt
Önceki
This is the last post.

3 yorum:

  1. Başarılarınızın devamını dilerim ��

    YanıtlaSil

  2. Hi Dear, are you in fact visiting this web page on a regular basis, if so after that you will absolutely get pleasant knowledge. itunes login

    YanıtlaSil

HABERTÜRK GÜNCEL HABERLER

GAZETE HABERLERİ